
- This event has passed.
“Melodie Polityki” #2 – wykład prof. Grażyny Firlit-Fesnak + koncert muzyki klasycznej
5 grudnia, 2024 @ 18:00 - 19:30

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Melodie Polityki“, organizowanych w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Już 5 grudnia 2024 r. o godz. 18.00 w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym WNPISM odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące świat muzyki klasycznej z refleksją nad polityką.
Wydarzenie współorganizowane jest z Wydziałem Nauk o Kulturze i Sztuce UW, Instytutem Muzykologii WNKS UW oraz Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina.
Podczas każdego z pięciu spotkań wysłuchamy inspirujących wykładów prowadzonych przez zasłużonych profesorów naszego wydziału, które przybliżą historię i współczesność nauk politycznych. Wykłady uświetnią koncerty muzyki klasycznej, tworząc niezapomnianą atmosferę spotkania sztuki i nauki. Całość potrwa ok. 90 minut.
Drugi wykład pt. Piękno w Polityce wygłosi prof. dr hab. Grażyna Firlit-Fesnak. Następnie odbędzie się koncert z wykorzystaniem skrzypiec, fortepianu oraz sopranu.
- Ignacy Jan Paderewski – Sonata a moll
- Ignacy Jan Paderewski – pieśni do słów Asnyka, Mickiewicza, Mendesa
- Ignacy Jan Paderewski – miniatury na skrzypce i fortepian (Pieśń, Melodia, Krakowiak, Romans)
Nie przegap okazji, by doświadczyć “Melodii Polityki” i zarezerwuj swój czas na wyjątkowy wieczór pełen muzyki i refleksji. Wstęp wolny. Obowiązują jednak zapisy poprzez formularz TUTAJ.
prof. dr hab. Grażyna Firlit-Fesnak – Politolog, profesor zwyczajny nauk społecznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. W pracy dydaktycznej i naukowej związana z Katedrą Polityki Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka licznych publikacji z dziedziny polityki społecznej, migracji i polityki migracyjnej, nierówności społecznych i polityki antydyskryminacyjnej.
Izabella Fabrycka – studentka IV roku wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu dr hab. Eugenii Rozlach prof. UMFC. Od 2024 roku uczestniczka programu Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
W marcu 2023 roku zadebiutowała w Filharmonii Sudeckiej rolą Paminy w “Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta pod batutą Krzysztofa Kusiela-Moroza. We współpracy z warszawską Akademią Teatralną oraz pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego wcielała się w rolę Ninetty w “Sroce złodziejce” G. Rossiniego oraz tytułowej bohaterki „Beaty” S. Moniuszki. W listopadzie 2023 wcieliła się w role Suor Genovieffy oraz Suor Zelatrice w “Suor Angelice” G. Pucciniego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej pod batutą Rafała Janiaka. Kreowała również rolę Zofii w „Halce” wileńskiej S. Moniuszki w Conservatorio di Musica Santa Cecilia w Rzymie oraz w Conservatorio di Musica G. Verdi w Mediolanie w 2024.
Laureatka nagród: I miejsca na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Bella Voce 2023, I miejsca na IX Polskim Międzyuczelnianym Konkursie Duetów 2024, III miejsca na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. K. Jamroz 2024, nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie pieśni kompozytora wielkopolskiego na II Ogólnopolskim Konkursie im. Marii Zamoyskiej 2024, I miejsca na XIV World Open Online Music Competition 2023.
Kamila Malczyk – naukę gry na skrzypcach zaczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem Donaty Wiącek w PSM I stopnia w Chrzanowie. Naukę kontynuowała w POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marty Diug – Chwastek.
Jest laureatką ponad 30 konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Występowała w Polsce i za granicą. Kamila jest dwukrotną stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej. Od kilku lat doskonali swoje umiejętności pod okiem wybitnych skrzypków i pedagogów, takich jak: Bartłomiej Nizioł, Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz, Łukasz Błaszczyk, Jan Stanienda, Piotr Tarcholik.
Aktualnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. dr hab. Jakuba Haufy.
Karina Filipowicz – urodziła się w 2002 roku w Grodnie, Białoruś. Jest absolwentką Szkoły Sztuki im. A. Tizengauza, gdzie kształciła się pod kierunkiem A.V. Zacharyan, oraz absolwentką Grodzieńskiego Państwowego Kolegium Muzycznego, gdzie studiowała pod kierunkiem O.A. Jagodnickiej.
Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Agnieszki Przemyk-Bryły, prof. Konrada Skolarskiego oraz w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Roberta Morawskiego.
Laureatka wielu konkursów, m.in.:
• 1. nagroda w Regionalnej Muzycznej Olimpiadzie Teoretycznej (Lida, Białoruś, 2017)
• 1. nagroda w VI Festiwalu-Konkursie Młodych Wykonawców im. Michała Gruszwickiego (Rakov, Białoruś, 2018)
• Dyplom w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Rzeszów, Polska, 2019)
• Dyplom w XI Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców „Kroki Klasyki” (Brześć, Białoruś, 2019)
• 2. nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Klasycznej „Kaunas Sonorum”(Kaunas, Litwa, 2019)
• 1. nagroda w XI Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Młodych Wykonawców im. Michała Gruszwickiego (Rakov, Białoruś, 2020)
• Dyplom w IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków „Paleski Agenčyk”(Drohiczyn, Białoruś, 2020)
• 1. nagroda w XI Międzynarodowym Konkursie „Music Without Limits” (Druskieniki, Litwa, 2020)
• 3. nagroda w Republikańskiej Konferencji Naukowo-Praktycznej „Jestem w świecie twórczości”
(Grodno, Białoruś, 2020)
• Udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Minsk-2021”
• 3. nagroda w Republikańskim Otwartym Konkursie Akompaniatorów im. V.S. Sawina (Mińsk, Białoruś, 2022)
• Dyplom laureatki w Międzynarodowym Konkursie Online im. Zarębskiego (Polska, 2022)
• 1. i 2. nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Champion’s Keyboard” (2023)
• Udział w Międzynarodowym Konkursie im. E. Pozzoli (Seregno, Włochy, 2023)
Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem wybitnych pianistów, takich jak: Artem Lyakhovich, Igor Olovnikov, Kirill Keduk, Vladimir Dulov, Andrei Ivanov, Vincenzo Balzani, Ludmil Angelov, Sofia Gulyak, Ari Vardi, Olaf John Laneri.